Poruszająca historia założycielki bloga o kotach KICIKOT

Kicikot powstał z myślą niesienia pomocy kotom. Moja historia zaczęła się od natychmiastowej i niewyjaśnionej śmierci ukochanego kota. Po jego śmierci adoptowałam rodzeństwo z gigantycznymi problemami behawioralnymi z którymi sobie poradziliśmy, jednocześnie zyskując najwspanialszych przyjaciół na świecie. To był moment w którym stwierdziłam, że chcę pomagać innym. Uwierzyłam że mogę dzięki rozpowszechnianiu podstawowych założeń dobrostanu zwierząt, pomóc wielu kotom i ich właścicielom. Zgłosiłam się do jednej z poznańskich fundacji gdzie zaczęłam robić zdjęcia zwierzętom idącym do adopcji.

Od tamtej pory minęło kilka lat, a ja pomogłam znaleźć dom dla ponad 300 kotów nawiązując współpracę z wieloma fundacjami. Z dnia na dzień poszerzam swoją wiedzę i dzięki codziennej pracy z kotami, gromadzę doświadczenie niezbędne w pomocy innym. Codziennie pomagam kolejnym próbując uświadomić nowych właścicieli jak obchodzić się z kotami. Stąd powstał pomysł bloga, na którym piszę o podstawowych potrzebach kotów, ich zachowaniach, chorobach itd. Ideą jest aby każdy mógł dowiedzieć się jak „dogadać się”, rozumieć i odpowiednio reagować, aby życie kotów i ich właścicieli było przyjemnością.

Drugą ważną ideą Kicikota jest zatrzymanie wzrostu populacji poprzez sterylizację/ kastrację kotów wolno-żyjących. Działam na dwóch frontach – w terenie, łapiąc wolno-żyjące zwierzęta oraz zdalnie, poszerzając wiedzę opiekunów kotów na temat tej kwestii. Ponadto organizuję zbiórki pieniędzy, z których środki przeznaczam na kupno żywności i potrzebnych rzeczy dla kotów będących pod opieką fundacji.


Autor tekstu: Katarzyna Kucko
Koniecznie odwiedźcie: www.kicikot.com